Produkte > VISHAY > VS-70HFR160
VS-70HFR160
VS-70HFR160 VISHAY
vs-70hfrseries.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 1.6kV; 70A; anode to stud; DO203AB,DO5; 1.46V
Type of diode: rectifying
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 70A
Semiconductor structure: anode to stud
Case: DO5; DO203AB
Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A
Mounting: screw type
Max. forward voltage: 1.46V
Max. load current: 110A
Max. forward impulse current: 1kA
Manufacturer series: VS-7xHF(R)
Kind of package: bulk
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-70HFR160 VISHAY
Description: DIODE STD REV 1600V 70A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.46 V @ 220 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 mA @ 1600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-70HFR160 VS-70HFR160 Hersteller : Vishay vs70hfrseries.pdf Diode Switching 1.6KV 70A 2-Pin DO-5
auf Bestellung 22 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
VS-70HFR160 VS-70HFR160 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-70hfrseries.pdf Description: DIODE STD REV 1600V 70A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.46 V @ 220 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 mA @ 1600 V
auf Bestellung 154 Stücke:
auf Bestellung 251 Stücke:
VS-70HFR160
Produktcode: 216252
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
vs-70hfrseries.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Gleichrichter- und Schaltdioden
Produkt ist nicht verfügbar