Produkte > VISHAY > VS-70HFR80
VS-70HFR80
VS-70HFR80 VISHAY
vs-70hfrseries.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 800V; 70A; anode to stud; DO203AB,DO5; 1.35V
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. forward voltage: 1.35V
Load current: 70A
Max. forward impulse current: 1kA
Case: DO5; DO203AB
Semiconductor structure: anode to stud
Max. load current: 110A
Kind of package: bulk
Manufacturer series: VS-7xHF(R)
Type of diode: rectifying
Mounting: screw type
Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-70HFR80 VISHAY
Description: DIODE GEN PURP 800V 70A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 800 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-70HFR80 VS-70HFR80 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-70hfrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 800V 70A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.35 V @ 220 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 800 V
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 195 Stücke:
VS-70HFR80 VS-70HFR80 Hersteller : Vishay vs-70hfrseries.pdf Diode Switching 800V 70A 2-Pin DO-5