Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-72CPQ030PBF
VS-72CPQ030PBF
VS-72CPQ030PBF Vishay Semiconductors
72cpq030-95742.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 70 Amp 30 Volt Common Cathode
auf Bestellung 392 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-72CPQ030PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 35A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 35A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 510 mV @ 35 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.9 mA @ 30 V.
Weitere Produktangebote VS-72CPQ030PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-72CPQ030PBF Hersteller : VISHAY VS-72CPQ030PbF%2CN3.pdf
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
VS-72CPQ030PBF VS-72CPQ030PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-72CPQ030PbF%2CN3.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 35A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 35A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 510 mV @ 35 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.9 mA @ 30 V