VS-75EPU12LHN3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-75epu12lhn3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 75A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 265 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 75A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.55 V @ 75 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 420 µA @ 1200 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-75EPU12LHN3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 75A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 265 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 75A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.55 V @ 75 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 420 µA @ 1200 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.