VS-80APS12-M3
VS-80APS12-M3 Vishay Semiconductors
vs-80aps-m3series.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers New Input Diodes - TO-247-e3
auf Bestellung 4228 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80APS12-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 1200V 80A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 80A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.17 V @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-80APS12-M3 VS-80APS12-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-80aps-m3series.pdf Description: DIODE STANDARD 1200V 80A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 80A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.17 V @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V