Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-80CPQ020-N3
VS-80CPQ020-N3
VS-80CPQ020-N3 Vishay Semiconductors
vs-80cpq020-n3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-247-e3
auf Bestellung 2142 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80CPQ020-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARRAY GP 20V 40A TO-247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 460 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5.5 mA @ 20 V.
Weitere Produktangebote VS-80CPQ020-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-80CPQ020-N3 VS-80CPQ020-N3 Hersteller : Vishay vs80cpq020n3.pdf Diode Schottky 20V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-80CPQ020-N3 vs-80cpq020-n3.pdf Diode Array 1 Pair Common Cathode 20 V 40A Through Hole TO-247-3 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VS-80CPQ020-N3 VS-80CPQ020-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-80cpq020-n3.pdf Description: DIODE ARRAY GP 20V 40A TO-247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 460 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5.5 mA @ 20 V