Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-80CPQ020PBF
VS-80CPQ020PBF
VS-80CPQ020PBF Vishay Semiconductors
80cpq020-109128.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 80 Amp 20 Volt Common Cathode
auf Bestellung 620 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80CPQ020PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 40A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 460 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5.5 mA @ 20 V.
Weitere Produktangebote VS-80CPQ020PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-80CPQ020PBF VS-80CPQ020PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-80CPQ020%28PBF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 20V 40A TO247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 460 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5.5 mA @ 20 V