Produkte > VISHAY > VS-80CPQ150-N3
VS-80CPQ150-N3
VS-80CPQ150-N3 Vishay
vs-80cpq150-n3_.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 150V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
auf Bestellung 545 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80CPQ150-N3 Vishay
Description: DIODE ARRAY GP 150V 40A TO-247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 150 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-80CPQ150-N3 VS-80CPQ150-N3 Hersteller : Vishay vs-80cpq150-n3_.pdf Diode Schottky 150V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube
auf Bestellung 545 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
auf Bestellung 899 Stücke:
VS-80CPQ150-N3 VS-80CPQ150-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-80CPQ150%28PbF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARRAY GP 150V 40A TO-247AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 860 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 150 V
auf Bestellung 201 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
VS-80CPQ150-N3
Produktcode: 166203
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
VS-80CPQ150%28PbF%2CN3%29.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden