Produkte > VS- > VS-80EBU02HF4
VS-80EBU02HF4
Hersteller:
DIODE GEN PURP 200V 80A POWERTAB Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80EBU02HF4
Description: DIODE STANDARD 200V 80A POWERTAB, Packaging: Tube, Package / Case: PowerTab®, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 40 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 80A, Supplier Device Package: PowerTab®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-80EBU02HF4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-80EBU02HF4 VS-80EBU02HF4 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE STANDARD 200V 80A POWERTAB
Packaging: Tube
Package / Case: PowerTab®
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 80A
Supplier Device Package: PowerTab®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 200 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
VS-80EBU02HF4 VS-80EBU02HF4 Hersteller : Vishay Semiconductors Rectifiers 80A 200V Ultrafast 40ns FRED Pt