VS-80PF80
VS-80PF80 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-80pfrseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 800V 80A DO203AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 80A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 220 A
auf Bestellung 127 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80PF80 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category: Stud mounting universal diodes, Description: Diode: rectifying; 800V; 80A; cathode to stud; DO203AB,DO5; 1.4V, Type of diode: rectifying, Max. off-state voltage: 0.8kV, Load current: 80A, Semiconductor structure: cathode to stud, Case: DO5; DO203AB, Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A, Mounting: screw type, Max. forward voltage: 1.4V, Max. load current: 126A, Max. forward impulse current: 1260A, Manufacturer series: VS-8xPF(R)(W), Kind of package: bulk.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-80PF80 VS-80PF80 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-80pfrseries.pdf Rectifiers 800 Volt 80 Amp
auf Bestellung 297 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-80PF80 Hersteller : VISHAY vs-80pfrseries.pdf
auf Bestellung 100 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
VS-80PF80 Hersteller : VISHAY vs-80pfr_ser.pdf Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 800V; 80A; cathode to stud; DO203AB,DO5; 1.4V
Type of diode: rectifying
Max. off-state voltage: 0.8kV
Load current: 80A
Semiconductor structure: cathode to stud
Case: DO5; DO203AB
Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A
Mounting: screw type
Max. forward voltage: 1.4V
Max. load current: 126A
Max. forward impulse current: 1260A