Produkte > VISHAY > VS-80PF80W
VS-80PF80W
VS-80PF80W VISHAY
vs-80pfr_ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 800V; 80A; cathode to stud; DO203AB,DO5; 1.4V
Kind of package: bulk
Case: DO5; DO203AB
Mounting: screw type
Manufacturer series: VS-8xPF(R)(W)
Type of diode: rectifying
Max. forward voltage: 1.4V
Load current: 80A
Max. load current: 126A
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. forward impulse current: 1260A
Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A
Semiconductor structure: cathode to stud
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80PF80W VISHAY
Category: Stud mounting universal diodes, Description: Diode: rectifying; 800V; 80A; cathode to stud; DO203AB,DO5; 1.4V, Kind of package: bulk, Case: DO5; DO203AB, Mounting: screw type, Manufacturer series: VS-8xPF(R)(W), Type of diode: rectifying, Max. forward voltage: 1.4V, Load current: 80A, Max. load current: 126A, Max. off-state voltage: 0.8kV, Max. forward impulse current: 1260A, Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A, Semiconductor structure: cathode to stud.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-80PF80W VS-80PF80W Hersteller : Vishay vs80pfrseries.pdf Diode Switching 800V 80A 2-Pin DO-5
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 18
VS-80PF80W VS-80PF80W Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-80pfrseries.pdf Description: DIODE STANDARD 800V 80A DO203AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 80A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 220 A