VS-80PFR80
VS-80PFR80 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-80pfrseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP REV 800V 80A DO203AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 80A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 180°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 220 A
auf Bestellung 81 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80PFR80 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP REV 800V 80A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 80A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 180°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 800 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 220 A.