Produkte > VISHAY > VS-80PFR80W
VS-80PFR80W
VS-80PFR80W VISHAY
vs-80pfr_ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 800V; 80A; anode to stud; DO203AB,DO5; 1.4V
Kind of package: bulk
Case: DO5; DO203AB
Mounting: screw type
Manufacturer series: VS-8xPF(R)(W)
Type of diode: rectifying
Max. forward voltage: 1.4V
Load current: 80A
Max. load current: 126A
Max. off-state voltage: 0.8kV
Max. forward impulse current: 1260A
Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A
Semiconductor structure: anode to stud
auf Bestellung 69 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-80PFR80W VISHAY
Category: Stud mounting universal diodes, Description: Diode: rectifying; 800V; 80A; anode to stud; DO203AB,DO5; 1.4V, Kind of package: bulk, Case: DO5; DO203AB, Mounting: screw type, Manufacturer series: VS-8xPF(R)(W), Type of diode: rectifying, Max. forward voltage: 1.4V, Load current: 80A, Max. load current: 126A, Max. off-state voltage: 0.8kV, Max. forward impulse current: 1260A, Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A, Semiconductor structure: anode to stud.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-80PFR80W VS-80PFR80W Hersteller : Vishay Semiconductor Diodes Division vs-80pfrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 800V 80A DO203AB