VS-81CNQ045APBF
VS-81CNQ045APBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VS-81CNQyyyAPbF.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D618
Packaging: Bulk
Package / Case: D-61-8
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: D-61-8
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 740 mV @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 45 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-81CNQ045APBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D618, Packaging: Bulk, Package / Case: D-61-8, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: D-61-8, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 740 mV @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 45 V.