VS-85HF10
VS-85HF10 Vishay Semiconductors
vs-85hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 100 Volt 85 Amp
auf Bestellung 107 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-85HF10 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 100V 85A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 267 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-85HF10 VS-85HF10 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-85hfrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 100V 85A DO203AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 267 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 100 V