VS-85HF160
VS-85HF160 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-85hfrseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1600V 85A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 267 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 mA @ 1600 V
auf Bestellung 222 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-85HF160 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1600V 85A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 267 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4.5 mA @ 1600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-85HF160 VS-85HF160 Hersteller : Vishay vs85hfrseries.pdf Diode Switching 1.6KV 85A 2-Pin DO-5