VS-85HF40M8
VS-85HF40M8 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-85hfr40m8.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 400V 85A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 267 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 400 V
auf Bestellung 152 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-85HF40M8 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 400V 85A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 267 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 400 V.