VS-85HFL60S02M Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-40-70-85-hflseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 600V 85A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 120 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 267 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-85HFL60S02M Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 600V 85A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 120 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 267 A.