VS-85HFL60S05
VS-85HFL60S05 Vishay Semiconductors
vs-40-70-85-hflseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 600 Volt 85 Amp
auf Bestellung 213 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-85HFL60S05 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 600V 85A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 266.9 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-85HFL60S05 VS-85HFL60S05 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-40-70-85-hflseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 600V 85A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.75 V @ 266.9 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V