Produkte > VISHAY > VS-85HFR120
VS-85HFR120
VS-85HFR120 VISHAY
vs-85hfr_ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Stud mounting universal diodes
Description: Diode: rectifying; 1.2kV; 85A; anode to stud; DO203AB,DO5; 1.2V
Type of diode: rectifying
Max. off-state voltage: 1.2kV
Load current: 85A
Semiconductor structure: anode to stud
Case: DO5; DO203AB
Fastening thread: 1/4"-28UNF-2A
Mounting: screw type
Max. forward voltage: 1.2V
Max. load current: 133A
Max. forward impulse current: 1.45kA
Manufacturer series: VS-8xHF(R)
Kind of package: bulk
auf Bestellung 69 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-85HFR120 VISHAY
Description: DIODE STD REV 1200V 85A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 267 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-85HFR120 VS-85HFR120 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-85hfrseries.pdf Description: DIODE STD REV 1200V 85A DO203AB
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 180°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 267 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 9 mA @ 1200 V
auf Bestellung 136 Stücke:
VS-85HFR120 VS-85HFR120 Hersteller : Vishay vs85hfrseries.pdf Diode Switching 1.2KV 85A 2-Pin DO-5