Produkte > VISHAY > VS-8EWS16S-M3
VS-8EWS16S-M3
VS-8EWS16S-M3 Vishay
vs8ews16sm.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 1.6KV 8A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
auf Bestellung 1275 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 153
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-8EWS16S-M3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 1600V 8A TO252AA, Packaging: Tube, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-8EWS16S-M3 VS-8EWS16S-M3 Hersteller : Vishay vs8ews16sm.pdf Diode Switching 1.6KV 8A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 3000
VS-8EWS16S-M3 VS-8EWS16S-M3 Hersteller : VISHAY VS-8EWS16S-M3.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 1.6kV; 8A; DPAK; Ufmax: 1.1V; Ifsm: 150A; tube
Mounting: SMD
Max. forward voltage: 1.1V
Load current: 8A
Quantity in set/package: 75pcs.
Max. forward impulse current: 150A
Kind of package: tube
Max. off-state voltage: 1.6kV
auf Bestellung 119 Stücke:
Mindestbestellmenge: 23
VS-8EWS16S-M3 VS-8EWS16S-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-8ews16sm.pdf Description: DIODE STANDARD 1600V 8A TO252AA
Packaging: Tube
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1600 V
Mindestbestellmenge: 3
VS-8EWS16S-M3 vs-8ews16sm.pdf 8.0A 1600V DPAK=TO-252 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт