VS-8EWS16STR-M3
VS-8EWS16STR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-8ews16sm.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1600V 8A TO252AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1600 V
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-8EWS16STR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1600V 8A TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1526 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-8EWS16STR-M3 VS-8EWS16STR-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-8ews16sm.pdf Description: DIODE STANDARD 1600V 8A TO252AA
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 4
VS-8EWS16STR-M3 VS-8EWS16STR-M3 Hersteller : Vishay vs8ews16sm.pdf Diode Switching Si 1.6KV 8A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
VS-8EWS16STR-M3 Hersteller : VISHAY vs-8ews16sm.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 1.6kV; 8A; DPAK; Ufmax: 1.1V; 13 inch reel
Mounting: SMD
Max. forward voltage: 1.1V
Load current: 8A
Quantity in set/package: 2000pcs.
Kind of package: 13 inch reel
Max. off-state voltage: 1.6kV