Produkte > VISHAY/IR > VS-8TQ080PBF
VS-8TQ080PBF Vishay/IR
8TQ....Pbf.pdf
Hersteller: Vishay/IR
Anzahl je Verpackung: 1000 Stücke
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-8TQ080PBF Vishay/IR
Description: DIODE SCHOTTKY 80V 8A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 8, Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 80, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V.
Weitere Produktangebote VS-8TQ080PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-8TQ080PBF VS-8TQ080PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-8TQ...GPBF%3B-N3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 80V 8A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A
Current Coupled to Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 8
Voltage Coupled to Current - Reverse Leakage @ Vr: 80
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V