Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-8TQ100STRLHM3
VS-8TQ100STRLHM3
VS-8TQ100STRLHM3 Vishay Semiconductors
vs-8tqshm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - D2PAK-e3
auf Bestellung 660 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-8TQ100STRLHM3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-8TQ100STRLHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-8TQ100STRLHM3 VS-8TQ100STRLHM3 Hersteller : Vishay vs-8tqshm3.pdf Rectifier Diode Schottky 100V 8A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
VS-8TQ100STRLHM3 VS-8TQ100STRLHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-8tqshm3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 500pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
VS-8TQ100STRLHM3 Hersteller : VISHAY vs-8tqshm3.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK,TO263AB; SMD; 100V; 8A; 800pcs.
Type of diode: Schottky rectifying
Case: D2PAK; TO263AB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 8A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.72V
Kind of package: 13 inch reel