VS-95PFR40W
VS-95PFR40W Vishay Semiconductors
vs-95pfrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 95 Amp 400 Volt 2090 Amp IFSM
auf Bestellung 81 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-95PFR40W Vishay Semiconductors
Description: DIODE STD REV 400V 95A DO203AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 95A, Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 180°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 267 A.
Weitere Produktangebote VS-95PFR40W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-95PFR40W VS-95PFR40W Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-95pfrseries.pdf Description: DIODE STD REV 400V 95A DO203AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 95A
Supplier Device Package: DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 267 A