Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-C5PX6006LHN3
VS-C5PX6006LHN3
VS-C5PX6006LHN3 Vishay Semiconductors
vs-c5px6006lhn3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers RECT 600V 30A RDL HYPER FST
auf Bestellung 1021 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-C5PX6006LHN3 Vishay Semiconductors
Description: 2X30A, 600V, "X" SERIES GEN5 FRE, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 41 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-C5PX6006LHN3 VS-C5PX6006LHN3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-c5px6006lhn3.pdf Description: 2X30A, 600V, "X" SERIES GEN5 FRE
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 41 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V