VS-E4PH6006LHN3
VS-E4PH6006LHN3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-e4ph6006lhn3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 68 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 456 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-E4PH6006LHN3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 60A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 68 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-E4PH6006LHN3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-E4PH6006LHN3 VS-E4PH6006LHN3 Hersteller : Vishay vs-e4ph6006lhn3.pdf Rectifier Diode Switching 60A 68ns Automotive AEC-Q101 2-Pin(2+Tab) TO-247AD Tube
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
auf Bestellung 108 Stücke:
VS-E4PH6006LHN3 VS-E4PH6006LHN3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs_e4ph6006lhn3-1769587.pdf Rectifiers 600V 60A FRED Pt TO-247 LL 2L