Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-E4TU2006FP-N3
VS-E4TU2006FP-N3
VS-E4TU2006FP-N3 Vishay Semiconductors
vs-e4tu2006fp-n3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 600V 20A TO-220FP Fred Pt
auf Bestellung 1205 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-E4TU2006FP-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE GP 600V 20A TO220-2FP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 61 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.63 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-E4TU2006FP-N3 VS-E4TU2006FP-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-e4tu2006fp-n3.pdf Description: DIODE GP 600V 20A TO220-2FP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 61 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.63 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 µA @ 600 V
auf Bestellung 1948 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
VS-E4TU2006FP-N3 VS-E4TU2006FP-N3 Hersteller : Vishay vs-e4tu2006fp-n3.pdf Diode Switching 600V 20A 2-Pin(2+Tab) TO-220 Full-Pak Tube
Produkt ist nicht verfügbar