Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-EBU15006-F4
VS-EBU15006-F4
VS-EBU15006-F4 Vishay Semiconductors
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers Freds - POWIRTAB-e4
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-EBU15006-F4 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STD 600V 150A POWERTAB, Packaging: Tube, Package / Case: PowerTab®, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 100 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 150A, Supplier Device Package: PowerTab®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.63 V @ 150 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 8 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-EBU15006-F4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-EBU15006-F4
Produktcode: 182828
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Dioden superschnelle
Produkt ist nicht verfügbar
VS-EBU15006-F4 DIODE GP 600V 150A POWERTAB Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VS-EBU15006-F4 VS-EBU15006-F4 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE STD 600V 150A POWERTAB
Packaging: Tube
Package / Case: PowerTab®
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 100 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 150A
Supplier Device Package: PowerTab®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.63 V @ 150 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 8 µA @ 600 V