Produkte > VISHAY > VS-GP250SA60S
VS-GP250SA60S Vishay
vs-gp250sa60s-1769292.pdf
Hersteller: Vishay
IGBT MOD 600V 380A 893W SOT-227 Група товару: Силові IGBT-модулі Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-GP250SA60S Vishay
Description: IGBT MOD 600V 380A 893W SOT-227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.3V @ 15V, 100A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: SOT-227, IGBT Type: PT, Trench, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 380 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 893 W, Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA.
Weitere Produktangebote VS-GP250SA60S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-GP250SA60S VS-GP250SA60S Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: IGBT MOD 600V 380A 893W SOT-227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.3V @ 15V, 100A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: SOT-227
IGBT Type: PT, Trench
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 380 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 893 W
Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA
Produkt ist nicht verfügbar
VS-GP250SA60S VS-GP250SA60S Hersteller : Vishay Semiconductors IGBTs Ic 250A Vce(On)1.10V Sngl Brdge Trench PT