VS-GP400TD60S
VS-GP400TD60S Vishay Semiconductors
Hersteller: Vishay Semiconductors
IGBT Transistors Ic 400A Vce(On)1.30V Half Brdge Trench P
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-GP400TD60S Vishay Semiconductors
Description: IGBT MOD 600V 758A INT-A-PAK, Packaging: Tube, Package / Case: Dual INT-A-PAK (3 + 8), Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.52V @ 15V, 400A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: Dual INT-A-PAK, IGBT Type: PT, Trench, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 758 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 1563 W, Current - Collector Cutoff (Max): 200 µA.
Weitere Produktangebote VS-GP400TD60S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-GP400TD60S Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: IGBT MOD 600V 758A INT-A-PAK
Packaging: Tube
Package / Case: Dual INT-A-PAK (3 + 8)
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.52V @ 15V, 400A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: Dual INT-A-PAK
IGBT Type: PT, Trench
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 758 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 1563 W