Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-GT75YF120NT
VS-GT75YF120NT
VS-GT75YF120NT Vishay Semiconductors
vs-gt75yf120nt.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
IGBT Transistors ECONO - 4 PACK IGBT
auf Bestellung 22 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-GT75YF120NT Vishay Semiconductors
Description: IGBT MODULE 1200V 118A 431W, Packaging: Box, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Full Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.6V @ 15V, 75A, NTC Thermistor: Yes, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 118 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 431 W, Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-GT75YF120NT Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-gt75yf120nt.pdf Description: IGBT MODULE 1200V 118A 431W
Packaging: Box
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Full Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.6V @ 15V, 75A
NTC Thermistor: Yes
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 118 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 431 W