VS-GT80DA60U
VS-GT80DA60U Vishay Semiconductors
vs-gt80da60u.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
IGBT Modules MODULES IGBT - SOT-227 IGBT
auf Bestellung 150 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-GT80DA60U Vishay Semiconductors
Description: IGBT MOD 600V 123A 454W SOT227, Packaging: Bulk, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single Switch, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 80A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: SOT-227, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 123 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 454 W, Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10.8 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote VS-GT80DA60U
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-GT80DA60U Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-gt80da60u.pdf Description: IGBT MOD 600V 123A 454W SOT227
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single Switch
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.45V @ 15V, 80A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: SOT-227
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 123 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 454 W
Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10.8 nF @ 25 V