VS-HFA140FA120
VS-HFA140FA120 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-hfa140fa120.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MODULE GP 1200V 70A SOT227
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 145 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 70A
Supplier Device Package: SOT-227
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 4 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 1200 V
auf Bestellung 195 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA140FA120 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MODULE GP 1200V 70A SOT227, Packaging: Bulk, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 145 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 70A, Supplier Device Package: SOT-227, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 4 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-HFA140FA120 VS-HFA140FA120 Hersteller : Vishay vs-hfa140fa120.pdf Diode Switching 140A 4-Pin SOT-227
Produkt ist nicht verfügbar
VS-HFA140FA120 vs-hfa140fa120-1.pdf DIODE HEXFRED 1200V 140A SOT227 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт