VS-HFA140NJ60CPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-hfa140nj60cpbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD GP 600V 167A TO244AB
Packaging: Tray
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 33 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 167A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 140 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 480 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA140NJ60CPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD GP 600V 167A TO244AB, Packaging: Tray, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 33 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 167A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 140 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 4 mA @ 480 V.
Weitere Produktangebote VS-HFA140NJ60CPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA140NJ60CPBF VS-HFA140NJ60CPBF Hersteller : Vishay Semiconductors vs-hfa140nj60cpbf.pdf Rectifiers 600 Volt 167 Amp Dual 400A IFSM