VS-HFA15TB60S-M3
VS-HFA15TB60S-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-hfa15tb60s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 60 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
auf Bestellung 3731 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA15TB60S-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 60 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA15TB60S-M3 VS-HFA15TB60S-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-hfa15tb60s-m3.pdf Rectifiers 600V 15A TO-263 HexFred
auf Bestellung 3578 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-HFA15TB60S-M3 VS-HFA15TB60S-M3 Hersteller : Vishay vshfa15tb60sm3.pdf Diode Switching 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-HFA15TB60S-M3 Hersteller : VISHAY vs-hfa15tb60s-m3.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 600V; 15A; 23ns; D2PAK,TO263AB; Ufmax: 2V
Type of diode: rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 15A
Reverse recovery time: 23ns
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Case: D2PAK; TO263AB
Max. forward voltage: 2V