VS-HFA16TB120SL-M3
VS-HFA16TB120SL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-hfa16tb120s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 16A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 135 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.93 V @ 32 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA16TB120SL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 16A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 135 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.93 V @ 32 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote VS-HFA16TB120SL-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA16TB120SL-M3 VS-HFA16TB120SL-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-hfa16tb120s-m3.pdf Small Signal Switching Diodes 1200V 16A IF (TO-263AB) 190A IFSM