Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-HFA16TB120SPBF
VS-HFA16TB120SPBF
VS-HFA16TB120SPBF Vishay Semiconductors
vs-hfa16tb1-34273.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 1200 Volt 16 Amp
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA16TB120SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 1200V 16A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 135 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 16A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3 V @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote VS-HFA16TB120SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA16TB120SPBF VS-HFA16TB120SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-HFA16TB120SPbF.pdf Description: DIODE STANDARD 1200V 16A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 135 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 16A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3 V @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 1200 V