VS-HFA210NJ60CPBF
VS-HFA210NJ60CPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-hfa210nj60cpbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD GP 600V 235A TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 140 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 235A
Supplier Device Package: TO-244AB
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.25 V @ 210 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 6 mA @ 480 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA210NJ60CPBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD GP 600V 235A TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 140 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 235A, Supplier Device Package: TO-244AB, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.25 V @ 210 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 6 mA @ 480 V.