Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-HFA240NJ40CPBF
VS-HFA240NJ40CPBF
VS-HFA240NJ40CPBF Vishay Semiconductors
vs-hfa240nj40cpbf.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400 Volt 395 Amp Common Cathode
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA240NJ40CPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE MOD GP 400V 240A TO244AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 120 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 240A, Supplier Device Package: TO-244AB, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 240 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 400 V.
Weitere Produktangebote VS-HFA240NJ40CPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA240NJ40CPBF VS-HFA240NJ40CPBF Hersteller : Vishay vs-hfa240nj40cpbf.pdf Rectifier Diode Switching 395A 120ns 3-Pin TO-244
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-HFA240NJ40CPBF VS-HFA240NJ40CPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-hfa240nj40cpbf.pdf Description: DIODE MOD GP 400V 240A TO244AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 120 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 240A
Supplier Device Package: TO-244AB
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 240 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 400 V