VS-HFA25TB60PBF
VS-HFA25TB60PBF
VS-HFA25TB60%28PBF%2C-N3%29.pdf
Produktcode: 51912
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
Gehäuse: TO-220-2
Vrr, V: 600 V
Iav, A: 25 A
Trr, ns: 23 ns
Austauschbar:: THT
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote VS-HFA25TB60PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA25TB60PBF VS-HFA25TB60PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-HFA25TB60%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 25A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 75 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 25A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V