VS-HFA25TB60S-M3
VS-HFA25TB60S-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-hfa25tb60s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 25A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 75 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 25A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V
auf Bestellung 4959 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA25TB60S-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 25A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 75 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 25A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 50 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA25TB60S-M3 VS-HFA25TB60S-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-hfa25tb60s-m3.pdf Rectifiers 600V 25A TO-263 HexFred
auf Bestellung 3683 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-HFA25TB60S-M3 VS-HFA25TB60S-M3 Hersteller : Vishay vshfa25tb60sm3.pdf Diode Switching 25A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube