VS-HFA30PB120PBF
VS-HFA30PB120PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-hfa30pb1.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 30A TO247AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 170 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: TO-247AC Modified
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 4.1 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 1200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA30PB120PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 1200V 30A TO247AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 170 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: TO-247AC Modified, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 4.1 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 1200 V.