Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-HFA30TA60CSL-M3
VS-HFA30TA60CSL-M3
VS-HFA30TA60CSL-M3 Vishay Semiconductors
vs-hfa30ta60cs-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Small Signal Switching Diodes 600V 2 x 15A IF (TO-263AB) 150A IFSM
auf Bestellung 662 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-HFA30TA60CSL-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARRAY GP 600V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 60 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A (DC), Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-HFA30TA60CSL-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-HFA30TA60CSL-M3 VS-HFA30TA60CSL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-hfa30ta60cs-m3.pdf Description: DIODE ARRAY GP 600V 15A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A (DC)
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
VS-HFA30TA60CSL-M3 Hersteller : VISHAY vs-hfa30ta60cs-m3.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 600V; 15Ax2; 42ns; D2PAK,TO263AB; Ufmax: 2V
Type of diode: rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 15A x2
Reverse recovery time: 42ns
Semiconductor structure: common cathode; double
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Case: D2PAK; TO263AB
Max. forward voltage: 2V
Max. load current: 30A
Kind of package: 13 inch reel