Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-MBR20100CT-M3
VS-MBR20100CT-M3
VS-MBR20100CT-M3 Vishay Semiconductors
vs-mbr2080_90_100ct-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 100V 2 x 10A IF C.A. TO-220AB
auf Bestellung 4177 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-MBR20100CT-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-MBR20100CT-M3 VS-MBR20100CT-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-mbr2080_90_100ct-m3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
auf Bestellung 4420 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
VS-MBR20100CT-M3 Hersteller : VISHAY vs-mbr2080_90_100ct-m3.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 100V; 20A; TO220AB; Ufmax: 950mV
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 0.1kV
Load current: 20A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220AB
Max. forward voltage: 0.95V