Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-MBR20100CT-N3
VS-MBR20100CT-N3
VS-MBR20100CT-N3 Vishay Semiconductors
mbr2035c-1074157.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-220-e3
auf Bestellung 447 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-MBR20100CT-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO2203, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-MBR20100CT-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-MBR20100CT-N3 VS-MBR20100CT-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-MBR20%E2%80%A6CTKPbF_-N3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO2203
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V