VS-MBR40L15CW-N3
VS-MBR40L15CW-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-mbr40l15cw-n3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 420 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-MBR40L15CW-N3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 420 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V.
Weitere Produktangebote VS-MBR40L15CW-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
VS-MBR40L15CW-N3 Hersteller : VISHAY vs-mbr40l15cw-n3.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 15V; 40A; TO247AC-3; Ufmax: 420mV
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 15V
Load current: 40A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247AC-3
Max. forward voltage: 0.42V