Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-MBRB20100CTLHM3
VS-MBRB20100CTLHM3
VS-MBRB20100CTLHM3 Vishay Semiconductors
vs-mbrb20cthm3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - D2PAK-e3
auf Bestellung 460 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-MBRB20100CTLHM3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-MBRB20100CTLHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-MBRB20100CTLHM3 VS-MBRB20100CTLHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-mbrb20cthm3.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V