Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-MBRB20100CTPBF
VS-MBRB20100CTPBF
VS-MBRB20100CTPBF Vishay Semiconductors
vs-mbrb2080ctpbf-31787.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 20 Amp 100 Volt Common Cathode
auf Bestellung 753 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-MBRB20100CTPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-MBRB20100CTPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-MBRB20100CTPBF VS-MBRB20100CTPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-MBR%28B%2920CTPbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 10A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V