VS-RA160FA120
VS-RA160FA120 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-ra160fa120.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MODULE GP 1200V 91A SOT227
Packaging: Bulk
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 91A
Supplier Device Package: SOT-227
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.27 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 1200 V
auf Bestellung 143 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-RA160FA120 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MODULE GP 1200V 91A SOT227, Packaging: Bulk, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 91A, Supplier Device Package: SOT-227, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.27 V @ 100 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 150 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-RA160FA120 VS-RA160FA120 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-ra160fa120.pdf Diode Modules 1200V, 160A, Pwr Mod Std Recvry Rectifie